Милан надви Киево с 2:1

Милан бие, Пьонтек вкарва

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Милан продължава с добрите си изяви в Серия А и победата с 2:1 като гост на Киево бе поредното доказателство. Тимът на Дженаро Гатузо стигна до ценните три точки след прекрасно изпълнение на Лукас Билия (31) от свободен удар и дежурното попадение на Кшищоф Пьонтек (57). Така полякът се изравни на върха в класацията при голмайсторите с Фабио Куалярела и Кристиано Роналдо с по 19 попадения. За Киево точен бе Перпарим Хетемай в 41-та минута. С този успех Милан осстава на 3-та позиция в Серия А с 51 точки, на 4 пред Интер и за 4 зад Наполи. “Росонерите” все пак са с мач повече. Киево е на дъното с едва 10 точки от 27 мача. Милан започна със самочувствие срещата и още в ранните минути “росонерите” показаха, че са дошли във Верона за трите точки. Сусо и Франк Кеси обаче не успяха да отправят по-точни удари в началните минути. След 20 минути игра и Алесио Романьоли пробва да отбележи, след като засече с глава центриране от свободен удар. Стефано Сорентино обаче отрази. Така се стигна до 31-та минута, когато Милан все пак отбеляза. Лукас Билия изпълни по перфектен начин свободен удар и остави на място Сорентино - 1:0. Домакините опитаха да реагират бързо и в 41-та минута успяха да изравнят. Перпарим Хетемай получи добро центриране от дясното крило и от трудно положение успя с глава да насочи топката до гредата. Джанлуиджи Донарума се разтегна, но не успя да отрази и видя как топката се оплита в мрежата зад него. Втората част започна с изгодна ситуация за Киево. Лериш стреля от границата на наказателното поле, но защитник на “росонерите” успя да блокира. В 57-та минута Милан поведе за втори път в мача и то при странно обстоятелства. Кшищоф Пьонтек бе изведен в наказателното поле на Киево, но ударът му бе блокиран. Полякът опита добавка със задна ножица, но се сблъска със защитник на домакините, който в последствие поиска нарушение. Играта обаче продължи, Саму Кастийехо намери Пьонтек в наказателното поле и този път нападателят не сгреши - 2:1. Това бе 19-ти гол на поляка в Серия А този сезон, 6 от които за Милан. До края на срещата “росонерите” контролираха нещата нещата на терена и имаха още няколко положения за гол. Най-изгодното пропусна Алесио Романьоли в 90-та минута, когато отново засече хубаво центриране от свободен удар, но топката мина встрани от гредата.