МИЛАН ПОБЕДИ РОМА С 2:1

“РОСОНЕРИТЕ” С ПЪРВА ПОБЕДА ОТ 5 МАЧА СЛЕД ГОЛОВЕ НА ВАН ХИНКЕЛ И МАТИЯ ДЕСТРО

9 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Милан победи Рома като домакин с 2:1 в мач от 35 кръг на Серия "А". "Росонерите" прекъснаха серия от пет поредни мача без победа, включително и три поредни загуби. Тимът не бе печелил от 4 април (2:1 срещу Палермо като гост). След успеха Милан остава в средата на класирането. Рома е втори, но Лацио е на една точка и при успех срещу Интер в неделя може да свали градския си съперник от това място.В 40-ата минута Хонда напредна отдясно и центрира във вратарското поле, където Ван Хинкел засече за 1:0. В 59-ата минута Хонда отново центрира в наказателното поле, където Матия Дестро с глава простреля за втори път вратата на Де Санктис. В 62-ата минута Бонавентура пропусна да реши всичко в срещата. Той се пребори за една топка в наказателното поле и необезпокояван отправи удар, но от труден ъгъл не успя да уцели рамката на вратата. В 72-ата минута обаче Рома получи дузпа в своя полза за нарушение на Найджъл де Йонг срещу Мануел Итурбе. Франческо Тоти се нае с изпълнението на наказателния удар и бе точен за 2:1. В 80-ата минута пък Итурбе бе близо до изравняването, но Диего Лопес показа класа и отрази удара му.