Милан се подхлъзна и остана четвърти

„Росонерите“ поделиха по точка с Торино

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Милан и гостуващият Торино завършиха 0:0 в мача си от 15-ия кръг на италианската Серия "А". Така „росонерите“ останаха на четвърта позиция, доближавайки се на три точки от третия Интер.
Треньорът на домакините Дженаро Гатузо не можеше да разчита на множество контузени играчи, сред които Алесио Романьоли, Лукас Билия, Матео Мусакио, Матия Калдара, Джакомо Бонавентура и Фабио Борини. Гонсало Игуаин и Патрик Кутроне водеха атаката на домакините и заедно със Сусо най-често затрудняваха стража на „биковете“ Салваторе Сиригу, който обаче се справи блестящо при всички ситуации.
Въпреки че не паднаха голове на "Джузепе Меаца", срещата предложи емоции за феновете. „Росонерите“ не впечатлиха с изявите си, а вратарят им Джанлуиджи Донарума бе непробиваем при удари на Кофи Джиджи и Фалке. В добавеното време на първата част съдията Даниеле Орсато използва ВАР, но не отсъди дузпа за "росонерите" за игра с ръка на защитник в наказателното поле.
След почивката пропуските пред двете врати продължиха, а в 87-ата минута Милан пропусна най-добрата си възможност, след като Франк Кесие с пета изведе Кутроне на добра позиция, но нападателят не намери целта.
Милан остава четвърти с 26 точки, а Торино е шести с 22.