Монако разби Олимпик Марсилия с 6:1

Мбапе гледа от пейката, преди да поеме към Париж и ПСЖ

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Монако нанесе звучен шамар на Олимпик Марсилия в последния мач от 4-ия кръг в Лига 1 на стадион "Луи II". "Монегаските" се развихриха от първата минута до последната минута на двубоя и загубата с 1:6 беше най-малкото, с което гостите от Марсилия можеха да си тръгнат. Така се бяха надскочени и най-мрачните очаквания на треньора Руди Гарсия, който преди срещата заяви следното:"През миналия сезон на три пъти ни вкараха по четири гола. По-лошо от това едва ли е възможно". Оказа се, че е напълно възможно. Кошмарът започна още в деветата секунда, когато полският защитник Камил Глик засече топката в мрежата след центриране и стана автор на най-бързия гол за сезона до момента. След попадението Монако заигра като смазана машина. Радамел Фалкао от дузпа в 20-ата и с глава в 35-ата направи резултата класически, а в последната минута на първото полувреме младият Диакаби вкара за 4:0. В тези минути тимът от Марсилия изглеждаше като безпомощна жертва, а не като един от претендентите за призовите места в Лига 1.