Наполи и Рома си разделиха по точка

Отмениха два гола на домакините заради засади

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Наполи и Рома завършиха 1:1 в дербито на "Сан Паоло" от десетия кръг на италианската Серия „А“.
След пропуски на Фабиан Руис от домакините и Един Джеко от гостите Стефан Ел Шаарави (14) даде аванс на „вълците“ от Рим. Наполи натисна след гола, но нямаше късмет пред противниковата врата. В 43-ата минута наставникът на Рома Еузебио Ди Франческо извърши принудителна смяна, тъй като Даниеле Де Роси получи травма и не можа да доиграе мача. 35-годишният дефанзивен халф бе сменен от Браян Кристанте.
През втората част домакините продължиха да търсят изравняването и бяха много близо до него в 60-ата минута, когато след центриране на далечната греда топката се удари в левия страничен стълб на Олсен, който успя да закачи топката. Шест минути след това пък Инсиние стреля в аут от движение от доста добра позиция.
В 74-ата минута играчите на Карло Анчелоти стигнаха до гол на Дрис Мертенс, но той бе отменен заради засада. Секунди след това Ди Франческо извърши втора принудителна смяна, като извади Манолас и пусна Федерико Фасио. Нов гол на Мертенс в 82-ата минута не бе зачетен заради засада. Все пак в последната минута Дрис Мертенс (90) най-накрая изравни и донесе точката за домакините.
След равенството неаполитанците са втори във временното класиране, на 6 точки зад лидера Ювентус, който е с 28. "Вълците" от Рим са осми с 15 точки.