Наполи надви СПАЛ с 1:0

Алан отбеляза единственото попадение в двубоя

Наполи премина с минимални усилия през борещия се за оцеляване СПАЛ 2013. "Небесно-сините" спечелиха с 1:0, а автор на попадението бе бразилският халф Алан.
Срещата започна прекрасно за домакините от Неапол, които поведоха още в 6-ата минута, когато Алан се възползва от подаване на Хосе Кайехон и откри резултата.
След попадението домакините продължиха да играят по-добре през първата част, но до ново попадение не се стигна.
Второто полувреме започна, точно както и първото, с натиск на Наполи. Дрис Мертенс бе близо до попадение в 59-ата минута, но Алекс Мерет спаси.
В 65-ата минута на срещата Хамшик отбеляза втори гол във вратата на СПАЛ, но той бе отменен заради засада.
До края на срещата Наполи имаше още няколко добри възможности за гол, но не успя да ги реализира и така крайният резултат остана 1:0.
След тази победа "небесно-сините" се завръщат на върха в Серия "А" с 66 точки, а СПАЛ е в зоната на изпадащите със 17 пункта.