Наполи победи Бреша  с 2:1

Анчелоти се изкачиха на четвърто място с 12 точки, а гостите останаха с шест точки след четвъртото си поражение за сезона

Отборът на Наполи победи трудно с 2:1 Бреша в ранния неделен мач от 6-ия кръг на Серия "А". Дрис Мертенс (13) и Костас Манолас (45+4) бяха точни за победителите, докато Марио Балотели (67) отбеляза първото си попадение след завръщането си в калчото през втората част. Играчите на Карло Анчелоти се изкачиха на четвърто място с 12 точки, а гостите останаха с шест точки след четвъртото си поражение за сезона.
Наставникът на неаполитанците Карло Анчелоти остави капитана Лоренцо Инсиние на пейката, а на мястото на наказания Калиду Кулибали започна Никола Максимович. Оспина пек беше на вратата, докато Фернандо Йоренте и Дрис Мертенс водеха атаката. Еудженио Корини пък заложи в атака на Донарума и Балотели, а Спалек беше плеймейкър на новаците. Младият Тонали, Бисоли и Десена бяха халфовете.
Нападателят Балотели излезе на терена със своята дъщеря Пия, която беше с екип на Наполи. Първородното дете на голмайстора живее в Неапол.След добри начални минути на Бреша домакините поведоха в резултата. Точен беше Мертенс в 13-ата минута. Фабио Руис намери Кайехон, който подаде към белгиейца и той вкара своя 114-и гол за клуба от 286 срещи.
Така Мертен се доближи само на едно попадение от легендата Диего Армандо Марадона, който има 115 гола от 259 мача.Играчите на Анчелоти бяха по-добри и стигнаха до втори гол секунди преди края на първата част. Този път негов автор беше Манолас. Гръцкият защитник вкара с глава.След почивката Бреша започна да играе по-добре, а в 50-ата минута попадение на Тонали беше отменен поради фаул.Наполи разчиташе на контраатаки и Мертенс пропусна трети гол, а в 67-ата минута Балотели отбеляза своето първо попадение за гостите. Той беше точен с глава след центриране от корнер, а попадението е първо за него в Серия "А" от 22 септември 2015 година.Малко по-късно Максимович се контузи и напусна принудително, а на контраатака Пьотър Жиелински,  Кайехон и Елмас пропуснаха да се разпишат за трети път.