Наполи победи Лацио с 2:1

Тимът от Неапол с обрат срещу Лацио при официалния дебют на Анчелоти

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Наполи записа мечтан старт на сезона при официалния дебют на новия треньор Карло Анчелоти, след като обърна като гост Лацио с 2:1 в голямото дерби от първия кръг на италианската Серия „А“. Преди първия съдийски сигнал имаше минута мълчание в памет на жертвите на трагедията в Генуа.
Чиро Имобиле (25) даде аванс на "орлите" от Рим, финтирайки трима защитници на гостите. В 39-ата минута рикошет след удар на Зелински можеше да доведе до изравнително попадение, но топката срещна гредата. Все пак в добавеното време на първата част Аркадиуш Милик изравни след асистенция на Хосе Кайехон. Секунди по-рано попадение на полския национал беше отменено след консултация със системата ВАР и отсъдено нарушение в атаката на Калиду Кулибали срещу Стефан Раду.
Малко след почивката Имобиле се провали и от няколко метра не уцели празната врата. Лоренцо Инсиние (59) пък направи пълен обрат с красиво попадение и донесе трите точки за гостите, които до края на мача удържаха преднината си. В 90-ата минута Наполи имаше късмет след удара с глава на Ачерби, пратил топката в напречната греда.