Наполи с лесен успех над Киево

Два гола за тима на Карло Анчелоти отбеляза Калиду Кулибали (15', 81'), а едно попадение добави Аркадиуш Милик (64)

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Наполи постигна лесна победа с 3:1 в гостуването си на Киево. Партенопеите не оставиха никакви шансове на “летящите магаренца”, които могат да се сбогуват със Серия “А”, ако тимът на Емполи вземе най-малко точка от гостуването си на Аталанта в понеделник. Два гола за тима на Карло Анчелоти отбеляза Калиду Кулибали (15', 81'), а едно попадение добави Аркадиуш Милик (64). В заключителните минути Бостян Чезар вкара почетното попадение за Киево. Двубоят бе по-специален за Дрис Мертенс и Хосе Кайехон, които записаха мач номер 200 с фланелката на Наполи.
В 15-ата минута Наполи поведе с гол на Калиду Кулибали. Защитникът засече остро центриране към първа греда на Дрис Мертенс от ъглов удар, като се възползва от слаба изява на Мариуш Степински. В 25-ата минута удар с глава на Влад Кирикеш премина на сантиметри от левия страничен стълб. През втората част Наполи изглеждаше още по-активен и в 62-ата минута Аркадиуш Милик се озова на добра позиция, но не успя да насочи удара си във вратата.
Две минути по-късно полякът се разписа с техничен удар от около 25 удара, който попадна точно в долния десен ъгъл на вратата зад Стефано Сорентино. В 81-ата минута Калиду Кулибали вкара втория си гол в срещата. При центриране от ъглов удар защитата на Киево не се справи по най-добрия начин и изби топката доста неумело, а бранителят вкара с левия си крак. В заключителните минути Бостян Чезар вкара с глава почетното попадение за Киево.