Нефтохимик победи Монтана с 2:1

Бургазлии не допуснаха изненада срещу Монтана

Нефтохимик се наложи с 2:1 като домакин над Монтана в реванша от плейоф за оставане в Първа Лига. Така "шейховете" спечелиха сблъсъка с общ резултат 5:2 и ще играят директен мач за 11-ото място в крайното класиране, осигуряващо директно оставане в елита. Най-вероятен съперник на тима на Христо Янев ще бъде Славия, който спечели първия си мач срещу Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0 и едва ли ще допусне сензация по-късно днес в София.
Монтана пък чака загубилия, за да се изправи срещу него в сблъсък за13-ото място.
През първата част интересните положения пред двете врати почти липсваха. Първата любопитна ситуация бе в 21-ата минута, когато попадение на Галин Иванов беше отменено заради засада. Четири минути по-късно гостите излязоха напред в резултата. Даниел Генов центрира ниско и Петър Атанасов от близка дистанция прати топката във вратата на "шейховете".
След почивката Нефтохимик пое инициативата и почти не излезе от половината на Монтана. В 71-ата минута Илия Миланов се разписа, след като овладя топката след центриране от фаул и от непосредствена близост реализира. В 80-ата минута Галин Иванов засече с глава центриране на Вълчанов и донесе пълния обрат за бургазлии.