Нигерия надви Исландия с 2:0

Ахмед Муса натупа "викингите" и завърза битката в Група "Д"

Нигерия победи Исландия с 2:0 в мач от Група D на световното първенство в Русия. На стадион „Арена Волгоград“ след нулево първо полувреме, нигерийците започнаха устремно след почивката с два гола на Ахмед Муса в 49-ата и 75-ата минута. Гилфи Сигурдсон пропусна дузпа за Исландия в 83-ата минута.
Така лидер в групата и вече осминафиналист е отборът на Хърватия с 6 точки, следван от Нигерия с 3, Исландия и Аржентина с по 1 точка.
По-рано днес в Група „Е“ Бразилия победи Коста Рика с 2:0 и оглави групата с 4 точки, преди мача на Сърбия и Швейцария от 21:00 часа.