Нюкасъл надви Челси  с 1:0

Нюкасъл ликува срещу "сините" от Лондон

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Нюкасъл поднесе изненада, побеждавайки с 1:0 Челси в мач от 23-ия кръг на Висшата лига. Публиката на "Сейнт Джеймсис Парк" изригна в 94-ата минута, когато Айзък Хейдън се превърна в герой и донесе успеха над тима на Франк Лампард. 24-годишният англичанин засече с глава центрираната от Сейнт-Максимин топка, вратарят Кепа леко я закачи, но успя да я спре по пътя към мрежата му.
"Сините" от Лондон имаха доста голови ситуации в срещата, но "свраките" не допуснаха попадение и в крайна сметка ликуваха с ценните три точки. Така Нюкасъл прекъсна серията си от пет поредни мача без победа. Тимът на Стив Брус се изкачи на 12-oто място (с 29 точки). Челси е четвърти с 39, с 5 повече от петия Манчестър Юнайтед, който утре гостува на убедителния лидер Ливърпул.