Новак Джокович грабна 13-ата

Бившият номер 1 повали Кевин Андерсън в три сета

6 годиниТенис 2 Телевизия Евроком

Новак Джокович се показа в пълния си блясък, след като повали във финала на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" Кевин Андерсън. Бившият номер 1 в света спечели срещата срещу южноафриканеца в три сета - 2:6, 2:6, 6:7 (3). Това бе и четвърта титла на "Уимбълдън" за сърбина и общо 13-а в турнир от Големия шлем. Той се намира на една зад Пийт Сампрас, който е четвърти в общото класиране за титли от Големия шлем, като пред него са само Роджър Федерер (20), Рафаел Надал (17). Андерсън пък загуби втори финал в надпревара от такъв ранг, след като през 2017 година отстъпи на "US Open" от Рафаел Надал. ПЪРВИ СЕТБившият номер 1 Джокович взе рано-рано преднина в първия сет, след като проби съперника си още в първото разиграване. Сърбинът продължи да играе на високо ниво и това си каза думата в петия гейм, където той успя да пробие още веднъж и така на практика реши и първата част, която успя да затвори на 6:2 за 29 минути игра.ВТОРИ СЕТВтората част в мача бе абсолютно идентична с първата. Новак Джокович успя да пробие Кевин Андерсън в първия и петия гейм. Единствено в осмия гейм южноафриканецът успя да притисне съперника си в сервис-гейм на Джокович, но сърбинът отрази брейкпойнта, а след това отново затвори на 6:2. Втората част завърши за 43 минути игра.
ТРЕТИ СЕТКевин Андерсън започна уверено третата част, като не позволяваше на Джокович да го притисне, а и на свой ред имаше няколко възможности за пробив, включително един при 5:4 в своя полза, които така и не бяха осъществени от южноафриканеца. Така се стигна до тайбрек, при който Андерсън допусна минипробив в началото за 3:1, след което Джокович задържа преднината си до края, триумфирайки в третия сет с 7:6 (3) и респективно с титлата от "Уимбълдън".