Новак остави Арсенал извън топ 4

"Остриетата" надвиха "артилеристоте" и се отдалечиха от опасната зона

Новакът този сезон Шефилд Юнайтед излъга у дома Арсенал и го надви с 1:0 в последния мач от деветия кръг на английската Висша лига. Лис Мусе (30) вкара победния гол за „остриетата“, които спряха „артилеристите" да излязат на третата позиция, което щеше да се случи при техен успех.
Срещата на „Брамал Лейн“ започна динамично с атаки и към двете врати, като в самото начало Никола Пепе от гостите направи пропуск, а в 20-ата минута пак той не успя да се разпише от нова изгодна позиция.
След половин час игра домакините поведоха в резултата. При центриране от корнер към далечната греда топката попадна в Джак О'Конъл, който с глава я свали на земята, а Лис Мусе изпревари Гранит Джака и отблизо вкара за 1:0. Минути след гола „топчиите“ имаха претенции за дузпа, но реферът Майк Дийн показа жълт картон на Букайо Сака за симулация. До края на полувремето гостите се хвърлиха в атака, а най-близо до гол беше Гранит Джака, чийто удар бе отразен от вратаря Хендерсън.
През втората част „артилеристите“ имаха превъзходство по отношение владението на топката, но разочароваха феновете с липсата на всякакви идеи как да поразят противниковата врата. Играчите на Шефилд Юнайтед предимно се отбраняваха и рядко контраатакуваха.
В крайна сметка до нови попадения не се стигна и „остриетата“ се поздравиха с трети успех за сезона, който ги изкачи до десетата позиция с 12 точки, колкото имат още четири тима. Арсенал допусна втора шампионатна загуба този сезон и е пети с 15 точки, изоставайки на 10 от лидера Ливърпул и 4 от шампиона Манчестър Сити.