Обамеянг се завърна, но Дортмунд се размина с резил

"Жълто-черните" трябва обаче да са доволни и на точката, тъй като изоставаха в резултата почти до края на срещата

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Борусия Дортмунд продължава със слабото си представяне за първенство. BVB стигна само до 2:2 в домакинството си на Фрайбург в среща от кръга на Бундеслигата. "Жълто-черните" трябва обаче да са доволни и на точката, тъй като изоставаха в резултата почти до края на срещата.За домакините доста изненадващо като титуляр започна Пиер Емерик Обамеянг, макар че той е спряган за ново попълнение на Арсенал. Въпреки наличието на габонеца обаче домакините не успяха да се представят на ниво.В 9-ата минута Шинджи Кагава беше точен при едно разбъркване, след като топката стигна до него след множество рикошети, а японецът бе точен, откривайки резултата. В 21-ата минута Йонас Хаберер проби до аутлинията и намери Нилс Петерсен, който с много силен удар изравни.Отново той бе точен за гостите, след като направи обрата пълен в 68-ата минута - този път с фамозен прехвърлящ удар от над 30 метра. Все пак Борусия стигна до изравнителен гол чрез Толян в 93-ата минута и така се добра до точката.