Олимпик (Марсилия) и Монако завършиха наравно 2:2

Двата тима си спретнаха зрелище с четири гола

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Олимпик (Марсилия) и Монако завършиха 2:2 в дербито помежду си от 23-ия кръг  на френската Лига 1 и оставиха Олимпик (Лион) на втората позиция.
Кейта Балде (4) изведе гостите от Княжеството напред в резултата, но Адил Рами (7) бързо изравни след асистенция на Флориан Товен. Това бяха и единствените попадения за първата част.
Малко след почивката Валер Жермен (47) направи обрата пълен след асистенция на Пайе и марсилци поведоха. „Монегаските” пък на свой ред бързо успяха да изравнят, след като Фабиньо (51) бе точен след пас на Сидибе. До края на мача нито един от съперниците не успя да вземе превес и да спечели трите точки.
След шестото си реми за сезона Марсилия остава на трета позиция с 48 точки, колкото има и вторият Лион. Монако записа пето равенство и е четвърти с 47 точки.