Олимпик Марсилия надви Коняспор с 1:0

В другия мач от групата Витория Гимараеш и Ред Бул Залцбург си поделиха точката, като завършиха 1:1

Олимпик Марсилия си осигури минимален, но важен успех на старта на груповата фаза в Лига Европа. Френският тим надделя у дома с 1:0 над турския Коняспор с 1:0 в двубой от група I на надпреварата и оглави временното класиране. Единственото попадение в мача отбеляза защитникът Адил Рами, който се разписа през второто полувреме след асистенция на звездата Димитри Пайе. Двубоят не предизвика почти никакъв интерес, като на трибуните на "Велодром" имаше не повече от 6000 зрители.В другия мач от групата Витория Гимараеш и Ред Бул Залцбург си поделиха точката, като завършиха 1:1. В средата на първата част домакините откриха чрез Педрау, но Бериша изравни в края на полувремето.