Олимпик (Марсилия) победи Монако с 3:2

Олимпик спечели дербито срещу регионалния съперник в шоу с 5 гола

Монако допусна обрат от 2:1 до 2:3 и загуби у дома от Олимпик (Марсилия) в южняшкото дерби от четвъртия кръг на френската Лига 1.
През първата част падна само едно попадение и то в добавеното време, когато Костас Митроглу (45+1) даде аванс на гостите след асистенция на Дмитри Пайе.
„Монегаските“ направиха пълен обрат в началото на второто полувреме с голове на Юри Тилеманс (48) и Радамел Фалкао (53), но твърде рано решиха, че са си свършили работата.
Флориан Товен (74) изравни след подаване на Хироки Сакай, а след това сам изведе Валер Жермен (89), който донесе трите точки за марсилци в самия край.
След втората си поредна загуба Монако е незавидната 13-а позиция с 4 точки. Олимпик (Марсилия) пък записа втори пореден успех и заема пето място със 7 точки.