Олимпик (Марсилия) победи Сент Етиен с 2:0

Сент Етиен отстъпи на пета позиция след поражението си на „Стад Велодром“

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Олимпик (Марсилия) срази у дома Сент Етиен с 2:0 в среща от 27-ия кръг на френската Лига 1 и го задмина на четвъртата позиция във временното класиране.
Марио Балотели продължава да изумява с изявите си за марсилци и в 12-ата минута им даде преднина, реализирайки красив гол със странична ножица след центриране на Флориан Товен, който в 21-ата минута реализира дузпа и удвои аванса на домакините. „Зелените“ така и не успяха да отвърнат на удара и да стигнат поне до почетно попадение.
След 13-ата си победа за сезона Марсилия е на четвърто място с 44 точки и е на 5 зад третия Олимпик (Лион). Сент Етиен вече е пети с 43 точки.