Пари Сен Жермен разби Монпелие с 5:1

В класирането ПСЖ вече има 15 точки аванс и мач по-малко от втория Лил

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Пари Сен Жермен победи с 5:1 Монпелие в отложен от мач от 17-ия кръг на Лига 1. Парижани стигнаха до успеха без особени проблеми, като резултатът можеше да бъде и още по-изразителен, като две техни попадения бяха отменени заради засада.Резултатът бе открит от Лайвин Курзава в 13-ата минута. Бранителят засече с глава центриране на Дани Алвеш. В 31-ата обаче гостите изравниха. Удар от пряк свободен удар на Флориан Моле не бе преценен добре от Джанлуиджи Буфон и стражът изби топката зад голлинията. Все пак малко преди почивката ПСЖ отново бе напред. Страхотен гол от фаул на Анхел ди Мария не остави шансове на Бенжамен Лакомт.
През втората част пък само в рамките на десет минути между 69-ата и 79-ата пет пъти топката влезе във вратата на южняците. Първите два пъти обаче страничният съдия отсъди засада. В 73-ата минута Петър Шкулетич си отбеляза автогол при едно центриране от корнер. Съвсем скоро многоходова комбинация изведе Килиан Мбапе на чиста позиция и след като ударът му рикошира в крака на Виторино Илтон влезе в четвърти път в мрежата. Малко по-късно отново Мбапе бе точен, с което оформи крайното 5:1.В класирането ПСЖ вече има 15 точки аванс и мач по-малко от втория Лил. Играчите на Томас Тухел са с 65, докато “кучетата” са с 50. Монпелие от своя страна е на шеста позиция с 38.