Пари Сен Жермен разби Ним с 4:2

В класирането ПСЖ продължава да е без грешка с пълен актив от 12 точки

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Отборът на Пари Сен Жермен записа четвърта поредна победа в шампионата на Франция, след като надигра с 4:2 като гост новака Ним. Смъртоносното трио на ПСЖ - Неймар, Единсон Кавани и Килиан Мбапе се отчете с по един гол, а едно попадение добави и Анхел ди Мария. Аржентинецът се разписа директно от корнер.
В края на мача младата надежда на парижани Мбапе бе изгонен, след като реагира остро на грубо нарушение срещу него на Тежи Савание и бутна на съперника на земята. Авторът на интервенцията също получи червен картон.През първата част ПСЖ поведе с два гола. В 36-та минута Тома Мюние асистира на Неймар за 1:0, а четири минути по-късно Анхел ди Мария вкара директно от корнер. Ним намали изоставането си в резултата с гол на Антонин Бобишон в 63-та минута, а скоро от дузпа на Савание резултатът стана 2:2. Ним можеше да осъществи пълен обрат в 74-та минута, когато Савание излезе сам срещу Ареола и стреля, но топката срещна гредата. Пари Сен Жермен успя отново да излезе напред в резултата с красив гол на Мбапе в 77-та минута, а Кавани вкара четвърти в добавеното време на срещата и по този начин оформи крайния резултата в двубоя. В последните секудни дойде и ситуацията при, която Мбапе и Савание бяха изгонени.
В класирането ПСЖ продължава да е без грешка с пълен актив от 12 точки. Ним пък продължава да остава отлични впечатления от представането си и е на пета позиция с шест точки.