Парма и Сампдория си спретнаха голово шоу

Над всички отново бе Фабио Куалярела, който вкара две от попаденията за днешното равенство 3:3

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Парма и Сампдория предложиха истински спектакъл на футболните фенове. Шест гола, две дузпи, няколко обрата и два червени картона белязаха срещата от 35-ия кръг на Серия "А". Над всички отново бе Фабио Куалярела, който вкара две от попаденията за днешното равенство 3:3. Ветеранът оглавява голмайсторската листа в италианския шампионат с 25 гола в 34 мача.
Марсело Гацола изведе тима си напред в резултата още във 2-ата минута на срещата. Нападателят се възползва от много добро центриране на Жервиньо, който проби по левия фланг и пусна топката по земя към своя съотборник. В 28-ата минута Сампдория получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Федерико Димарко в наказателното поле.
След помощ от системата ВАР главният съдия Фабри отсъди дузпа, която неостаряващият Фабио Куалярела превърна в гол. Десет минути по-късно Грегоар Дефрел направи пълен обрат с гола си. Якуб Янкто навлезе остро в наказателното поле и отправи силен шут, който Луиджи Сепе успя да парира. Топката обаче попадна на крака на Дефрел и бившият футболист на Рома не сбърка пред опразнената врата. През второто полувреме Куалярела вкара своя 25-и гол в 34 мача до момента през сезона. В 61-ата минута “моряците” се възползваха от сериозна грешка при изнасянето на топката от отбора на Парма, при което Прает подаде на свободния Куалярела.
Ветеранът стреля от движение към обратния ъгъл и вкара красив гол. В 67-ата минута и Парма получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Омар Коли, който събори футболист на домакините в наказателното поле.
Юрай Куцка се нагърби с изпълнението на дузпата, която Емил Аудеро бе близо до това спаси, но ударът бе прекалено силен и Парма намали изоставането си. В 72-ата минута Андреа Бастони възстанови равенството. Защитникът бе на точното място след спасяване на Емил Аудеро и прати топката от воле право във вратата на Сампдория.
Две минути преди края на редовното време Коли получи втори жълт и респективно червен картон за грубо нарушение. Същото направи и Юрай Куцка във втората минута на назначеното допълнително време, като равенството на терена бе възстановено.