Парма шокира Ювентус и Роналдо, 3 гола не стигнаха на "бианконерите

Португалецът оглави голмайсторската класация

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Парма шокира Ювентус в среща от 22-ия кръг на Серия "А", като успя да се добере до равенство 3:3 в последните минути. По този начин "бианконерите" затвърдиха, че не се намират в най-добрата си форма, както го направиха срещу Аталанта за Купата на Италия преди няколко дни, когато бяха отнесени с 0:3.
За днешното равенство с 2 гола се отчете португалската звезда Кристиано Роналдо, който вече е водещ голмайстор на Калчото със 17 попадения. Той остави зад себе си Куаляреала, който има 16 гола. Другото попадение за "старата госпожа" днес бе дело на Даниеле Ругани, който се възползва от асистенция на Роналдо. За Парма пък два гола вкара Жервиньо (74', 90+3) и един добави Борила (64).
Двубоят започна с огромен натиск на домакините, които още в първите минути загатнаха, че на "дуковете" никак няма да им е леко.
"Старата госпожа" продължи да контролира събитията на терена и в 36-ата минута стигна до гол. Блес Матуиди подаде на Роналдо, който с безпощаден удар направи резултата 1:0.
Точно преди края на първата част бе отсъдена дузпа за Парма, но след преглед на ВАР съдията си промени мнението и отмени наказателния удар.
Второто полувреме продължи с натиск на Юве и торинци удвоиха своята преднина в 62-ата минута. Точен бе Рогани, който вкара отклонен изстрел на Роналдо с глава.
Само 2 минути по-късно Парма изненадващо стигна до гол. Юрай Куцка центрира, а Антонио Барила прониза Матия Перин с глава за 2:1.
Попаденията не спряха да валят и след нови 2 минути "бианконерите" поведоха отново с две попадения. Кристиано Роналдо засече центриране ан Манджукич, за да направи 3:1.
Парма обаче показа железни нерви и в 74-ата минута успя да пробие отново. Жервиньо вкара фамозен гол с пета след нова асистенция на Юрай Куцка.
В добавеното време "дуковете" шокираха "бианконерите", като с нов гол се отчете бившият футболист на Арсенал - Жервиньо. Нападателят вкара след пас на Роберто Инглезе, оформяйки крайното 3:3.По този начин Ювентус е лидер с 60 точки след 22 изиграни кръга, като има 9 повече от втория Наполи. Парма пък е в средата на таблицата с актив от 29 пункта.