Поредно равенство за Атлетико в Ла Лига

"Дюшекчиите" спечелиха само точка при визитата си на Алавес

4 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Атлетико (Мадрид) сгреши и завърши 1:1 при визитата си на Алавес в среща от междинния 11-и кръг в испанската Примера дивисион.
През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си и да вземе превес в резултата, въпреки че гостите имаха инициативата.
След почивката „дюшекчиите“ продължиха да са по-настойчиви в атака и стигнаха първи до гол чрез резервата Алваро Мората (70), който се разписа след пас на аржентинеца Анхел Кореа.
Домакините от Витория не се предадоха толкова лесно и изравниха с попадение на Лукас Перес (83), който бе точен след подаване на Лагиардиа. До края на мача съперниците не си вкараха други голове и поделиха точките.
След хикса Алваес е 13-и с 12 точки, а Атлетико се изкачи до втора позиция с 20 точки и по-лоша голова от изненадващия лидер Гранада, който в четвъртък гостува на тима от едноименното мадридско предградие Хетафе.