Порто победи Локомотив (Москва) с 3:1

Порто оглави групата си след успеха

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Порто спечели с 3:1 при визитата си на Локомотив (Москва) и оглави група „D“ на Шампионската лига след третия кръг. В другата среща от тази група Галатасарай завърши 0:0 с Шалке 04 в Истанбул.
„Железничарите“ в Москва можеха да поведат още в 10-ата минута, но Мануел Фернандес пропусна дузпа. Десетина минути след това и Алексей Миранчук не успя да се разпише от изгодна позиция.
Постепенно „драконите“ взеха инициативата и поведоха с гол на Муса Марега (26-дузпа), а след това Ектор Ерера (35) удвои аванса им с удар от близка дистанция. Отговорът на домакините не закъсня и Антон Миранчук (38) намали на 1:2.
Малко след почивката Хесус Мануел Корона (47) върна преднината от два гола на гостите, които стигнаха и до още един гол в 55-ата минута чрез Едер, но той не бе признат заради засада. До края на мача вратарите Икер Касияс на Порто и Гилерме Маринато на Локомотив блеснаха със своите изяви.
В 76-ата минута руският тим остана с човек по-малко заради директен червен картон на грузинеца Соломон Квирквелия. Минута по-късно Ектор Ерера пропусна нова добра възможност за гостите и резултатът остана непроменен.
След успеха си Порто е лидер със 7 точки. Локомотив е на дъното в групата без нито една спечелена точка.