ПСЖ победи Гинган с 3:1

Парижани с втори убедителен успех на старта на сезона

Шампионът ПСЖ спечели убедително с 3:1 при визитата си на Гинган в среща от втория кръг на френската Лига 1 и остава лидер във временното класиране.
Домакините поведоха с гол на Нолан Ру (20) във вратата на Джанлуиджи Буфон след асистенция на Коко през първата част, но допуснаха пълен обрат след почивката. Бразилската звезда и рекордна покупка в историята за 222 милиона евро през миналото лято Неймар (53-дузпа) изравни, а след това съотборникът му в атака и световен шампион с „петлите“ Килиан Мбапе (82) се развихри и реализира две попадения за успеха. Анхел ди Мария и Неймар бяха асистентите за головете на французина, който игра за първи път този сезон след удължената си почивка след Мондиал 2018 в Русия.
Така ПСЖ събра 6 точки в актива си и с голова разлика 6:1 е лидер във временното класиране преди останалите срещи от кръга. Гинган регистрира втора поредна загуба и остава в дъното на подреждането с голова разлика 2:5.