ПСЖ разби Амиен с 5:0

Парижани вече с 37 гола само за десет кръга

ПСЖ изнесе поредното голово шоу, разбивайки този път Амиен с 5:0 на своя „Парк де Пренс“ в среща от десетия кръг на френската Лига 1.
Маркиньос (12) даде начало на головата фиеста след пас на Ди Мария, който асистира и на Адриен Рабио (42) да удвои аванса на домакините преди почивката.
Феновете трябваше да чакат заключителните десет минути, за да се насладят на още три попадения. Юлиан Дракслер (80) направи разликата класическа, а Килиан Мбапе (82) и асистиралият му Муса Диаби (87) оформиха крайния резултат.
След десетата си поредна победа ПСЖ има пълен актив от 30 точки и голова разлика 37:6. Амиен е едва 17-и с 10 точки.