ПСЖ разби  Дижон с 4:0

Пари Сен Жермен продължава да е убедителен лидер в класирането със 74 точки, като води с цели 17 пред втория Лил

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Пари Сен Жермен бързо забрави разочарованието след отпадането си от Манчестър Юнайтед на 1/8-финала в Шампионската лига. Тази вечер френският шампион си го изкара на Дижон, записвайки разгромна победа с 4:0 в гостуването си на “Мунисипал Гастон Жерар” в отложен мач от 18-ия кръг.Тон за головото шоу даде Маркиньос, който откри резултата с глава още в 7-ата минута след центриране от корнер на Анхел ди Мария.В 40-ата минута Лайвин Курзава напредна по левия фланг и пусна успоредно на голлинията, а Килиан Мбапе удвои преднината на гостите, засичайки кълбото с шпагат отблизо.В 50-ата минута и Ди Мария записа името си сред голмайсторите с красив гол от фаул, с който не остави никакви шансове за реакция на вратаря Рунас Рунарсон, който само изгледа как кълбото се оплита в мрежата му.В добавеното време на срещата гостите довършиха съперника с четвърти гол. Парижани организираха много хубава атака на скорост и Ерик Максим Чупо-Мотингсъщо записа името си сред голмайсторите засичайки подаване на Тома Моние във вратарското поле.Така Пари Сен Жермен продължава да е убедителен лидер в класирането със 74 точки, като води с цели 17 пред втория Лил, а дори и сега е с мач по-малко в актива си. Дижон пък продължава да затъва. Отборът е в серия от 7 мача без победа във всички турнири, като заема 18-ата позиция в Лига 1 с 21 точки в актива си.