РБ Лайпциг победи Байерн с 2:1

„Червените бикове” нанесоха трета загуба на шампиона за сезона

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

РазенБалшпорт Лайпциг обърна у дома шампиона Байерн с 2:1 в дербито от 27-ия кръг на германската Бундеслига и записа историческа първа победа срещу баварците във всички турнири.
Голмайсторът на гостите Роберт Левандовски остана резерва, а започналият вместо него като титуляр Сандро Вагнер (12) с глава откри резултата след центриране на Хамес Родригес. Това бе единственият точен удар на Байерн за цялото първо полувреме. Две минути преди това Марсел Забицер от домакините се контузи и бе заменен от звездата Тимо Вернер, който изненадващо започна срещата на пейката.
В 14-ата минута Юсуф Поулсен излезе сам срещу вратаря на гостите Свен Улрайх, който обаче спаси удара на датския национал. Улрайх продължи с блестящите изяви, а веднъж и Никлас Зюле се наложи да чисти топката пред голлинията.
Натискът на „червените бикове” даде резултат и те изравниха чрез Наби Кейта (37), който бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на баварците. Домакините отправиха общо 13 удара през първата част срещу един на гостите, но резултатът на почивката бе равен.
РБ Лайпциг продължи да доминира и в началото на второто полувреме, а Тимо Вернер (57) вкара за пълния обрат – 2:1. Четири минути след това нападателят пропусна да увеличи аванса на домакините. Постепенно гостите започнаха да поглеждат все по-често в атака и пропуски последователно направиха Матс Хумелс и Артуро Видал. В игра се появиха Франк Рибери и Роберт Левандовски, но и те не успяха да помогнат на лидера да избегне трета загуба от началото на сезона за първенство и втора под ръководството на Юп Хайнкес, заменил Карло Анчелоти през октомври миналата година.
След успеха си РБ Лайпциг излезе шести с 43 точки и е само на 2 от четвъртата позиция, на която е Айнтрахт (Франкфурт). Байерн остава убедителен лидер с 66 точки.