Реал (Мадрид) и Селта  завършиха наравно 2:2

"Белият балет" си тръгна само с точка след 2:2 при визитата във Виго

Реал Мадрид стигна само до точка, след като завърши наравно - 1:1 при гостуването си на Селта в среща от кръга в Примера дивисион. В 12-ата минута Яго Аспас бе близо до гол, но нацели гредата. Много красив гол на Даниел Вас в 33-ата минута даде аванс на домакините. Играчът на Селта прехвърли Кейлор Навас за 1:0, макар гостите да имаха претенции за засада.Изравнителното попадение падна само три минути по-късно и бе дело на Гарет Бейл, след асистенция на Тони Кроос. Малко по-късно уелсецът се разписа и за втори път. Това стана в 38-ата минута, като този път Бейл засече от въздуха центриране на Иско - 1:2.В 72-ата минута Аспас отново нямаше късмет, като този път пропусна да се разпише от дузпа. Все пак домакините заслужено стигнаха до изравнително попадение. В 82-ата минута Максимилиано Гомес възстанови равенството и донесе точка на своя тим.Така "белите" вече изостават на цели 16 точки от Барса и първото място. Все пак "Кралете" имат мач по-малко.