РЕАЛ (МАДРИД) ПОБЕДИ АТЛЕТИКО С 3:0

КЛАСИКА ЗА РЕАЛ 159-ОТО МАДРИДСКО ДЕРБИ

Реал (Мадрид) спечели градското дерби срещу Атлетико с 3:0 и се откъсна на върха в Примера дивисион. По-рано днес Барселона направи грешна стъпка у дома срещу Малага - 0:0. Белия балет е лидер с 30 точки, пред Барса (26), Севиля (24), Виляреал (22) и др.
Това беше 159-о издание на мадридското дерби за първенство. Реал вече има 86 победи, "дюшекчиите" са с 39, равенствата са 34, а головата разлика е 284:213 в полза на Белия балет. Безспорният герой на вечерта беше Кристиано Роналдо, който записа впечатляващ хеттрик.
Белия балет поведе в 23-ата минута след фирмено изпълнение на мегазвездата си. Кристиано Роналдо изпълни перфектно пряк свободен удар и след рикошет в стената прониза безпомощния страж на "дюшекчиите" Ян Облак за 0:1.
Решителният миг в мача настъпи в 70-ата минута. Тогава Роналдо сам си изработи дузпа, когато принуди Савич да го събори в пеналта. Ситуацията беше спорна, останаха съмнения дали нарушение наистина има, но реферът Давид Фернандес Барбалан беше категоричен - дузпа за Реал! После португалецът беше безпощаден от "бялата точка" и не остави никакви шансове на Облак - 0:2.  В 77-ата минута Роналдо оформи своя хеттрик. Попадението буквално му беше подарено от Гарет Бейл. Уелсецът направи забележителен пробив по лявото крило, нахлу в пеналта и поднесе топката на Кристиано пред вратата за 0:3. По този начин португалската мегазвезда постави нов рекорд.
Той вече е най-резултатният футболист на Реал в градското дерби. Досега най-доброто постижение принадлежеше на Алфредо ди Стефано, който има 17 гола. Роналдо вече е с 18. Зад него с по 15 останаха легендите Сантиляна и Сантяго Бернабеу. В Примера Роналдо е поразявал вратата на "дюшекчиите" 11 пъти, добавяйки още 6 попадения в турнира за Купата на краля и едно в Шампионската лига. С днешния си хеттрик Кристиано изравни най-доброто си постижение срещу градския враг. Три пъти той се разписа и при победата с 4:1 отново на "Висенте Калдерон" през сезон 2011/2012.