Реал (Мадрид) победи Жирона  с 3:1

„Кралският“ клуб срази съперника и в реванша като гост

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Реал (Мадрид) спечели с 3:1 при визитата си в Каталуния срещу Жирона и с общ резултат 7:3 се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Краля. „Белият балет“ бе победил с 4:2 в първата среща и имаше комфортна преднина.
Футболистите на Сантиаго Солари доминираха на „Мунисипал де Монтиливи“ и бе въпрос само на време да поведат в резултата. Те дори взеха сериозен аванс преди почивката с голове на Карим Бензема (27, 43), който се разписа след асистенции на Даниел Карвахал и Винисиус Жуниор.
През втората част гостите намалиха оборотите, а в игра за тях се появиха Марко Асенсио, Начо и Гарет Бейл, заели местата на Бензема, Серхио Рамос и Винисиус Жуниор. Домакините се възползваха от една от редките си възможности и Педро Поро (71) върна надеждите им за нещо повече. Бързо обаче те бяха изпарени, след като Маркос Йоренте (76) върна аванса от две попадения за „кралете“.
До края срещата просто се доиграваше, а опитите на каталунския тим да стигне до втори гол във вратата на Кейлор Навас претърпяха неуспех.
Така Реал последен стигна до 1/2-финалите, за които преди това се класираха Валенсия, Бетис и Барселона.