Реал Мадрид победи Леванте с 2:1

Скандална дузпа донесе победата на Реал Мадрид над Леванте

Скандална дузпа беляза победата на Реал Мадрид над Леванте с 2:1 в двубой от 28-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Естадио Суидад де Валенсия"Двата отбора спретнаха много здрав и атрактивен мач, като домакините не се уплашиха от именития си съперник и още от първите минути започнаха да търсят пролуки към вратата на Тибо Куртоа. Все пак "белия балет" откри резултата в края на първото полувреме, благодарение на Карим Бензема (43'), който се разписа от дузпа. Леванте започна много агресивно втората част и заслужено стигна до изравнителното попадение, което бе дело на Марти Роджър (60'). Така се стигна до най-спортното положение в срещата. Шейх Дукур се опита да изчисти топката след разбъркване в наказателното поле. Футболистът замахна и не нацели топката, като кракът му закачи съвсем леко калците на Каземиро. Бразилецът обаче се хвърли драматично на тревата. Помощта от ВАР не закъсня и съдията Игнасио Иглесиас Виянува категорично посочи бялата точка. Резервата Гарет Бейл (78') не сгреши и се разписа.Така Реал остава на 3-ото място в класирането на първенството с актив от 48 точки, с 2 по-малко от Атлетико Мадрид и на 9 от кръвния враг Барселона. Леванте пък е 13-и с 30 пункта.Домакините започнаха добре срещата и първи стигнаха до интересна ситуация още в 5-ата минута. Антонио Луна опита да намери свой съотборник с остро подаване дълбоко в наказателното поле, но Начо внимаваше и изчисти.Минута по-късно добра комбинация позволи на Рубен Рочина да се откъсне на ръба на наказателното поле. Футболистът шутира, но топката мина малко встрани от дясната греда.В 10-ата минута В десетата Лука Модрич напредна и центрира отдясно към малкото наказателно поле, където дебнеше Лукас Васкес. Футболистът обаче не успя да стигне до топката.В 20-ата минута домакините претендираха за дузпа. Хосе Луис Моралес бе повален на земята от Дани Карвахал. Съдията Игнасио Иглесиас Виянува обаче реши, че нарушение и дори не се стигна до помощ от ВАР.В 23-ата минута след изпълнение на корнер топката беше продължена към втората греда, където непокритият Марти Роджър се хвърли на шпагат и нацели дясната греда на Тибо Куртоа.В 30-ата минута центриране от пряк свободен удар за домакините стигна до Лукас, който обаче не успя да изчисти добре и Робер се озова на стрелкова позиция в наказателното поле. Без да се замисли, защитникът отправи изстрел, но топката мина малко над наказателното поле.В ответната атака Винисиус Жуниор се стрелна отдясно и нахлу в пеналтерията. Младият нападател шутира по земя. Вратарят Айтор Фернандес Абарискета обаче показа рефлекс и спаси.В 42-ата минута футболистите на Реал получиха правото да изпълнят дузпа, тъй като Енис Барди вдигна ръка, за да предпази лицето си при центриране на Лука Модрич. След консултация с ВАР, реферът Виянува посочи бялата точка. Карим Бензема се нагърби с отговорността и бе безпощаден - 0:1.В 45-ата минута страхотно подаване изведе Марти Роджър сам в наказателното поле. Футболистът се изправи очи в очи с Куртоа, шутира, но топката се удари в лявата греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.Втората част започна с добра възможност за домакините да стигнат до изравнителен гол. Роджър стигна до топката след разбъркване в наказателното поле, но насочения му в долния десен ъгъл удар бе париран от Тибо Куртоа.В 56-ата минута Карим Бензема се извиси над всички след центриране от пряк свободен удар на Тони Кроос. Французинът нацели топката с глава, но кълбото мина над напречната греда.В 60-ата минута домакините изравниха резултата. Хосе Моралес нахлу отляво и пусна остро подаване към Роджър, който протегна крак, изпреварвайки Начо, и направи резултата 1:1.В следващите минути Винисиус Жуниор започна да притеснява защитата на Леванте. Бразилецът обаче на няколко пъти се размина с гола, въпреки добрите възможности.В 77-ата минута се стигна до най-спорната ситуация в срещата. Шейх Дукур се опита да изчисти топката след разбъркване в наказателното поле. Футболистът замахна и не нацели топката, като кракът му закачи съвсем леко Каземиро. Бразилецът обаче се хвърли драматично на тревата. Помощта от ВАР не закъсня и съдията Игнасио Иглесиас Виянува категорично посочи бялата точка. Резервата Гарет Бейл не сгреши и се разписа.