Реал (Мадрид) победи Селта с 3:1

"Кралете" победиха Селта с 3:1 като гост

Реал (Мадрид) тръгна мощно в Примера. Момчетата на Зинедин Зидан изковаха победа с 3:1 като гост на Селта в първия кръг на първенството.
Попаденията за "белите", които бяха повече от 30 минути с човек по-малко на терена заради червен картон на Модрич, вкараха Бензема (12'), Кроос (61') и Лукас Васкес (80'). За тима от Виго се разписа Лосада в края.
Двубоят започна великолепно за мадридчани, които поведоха още в 12-ата минута на срещата, когато Бейл изработи прекрасно положение, което бе завършено от Карим Бензема.
В края на първата част гол на Селта бе отменен правилно заради засада на Брийс Мендес.
Второто полувреме започна лошо за гостите, тъй като Лука Модрич получи директен червен картон за настъпване на противника.
Това не сломи "белия балет" и 5 минути по-късно Тони Кроос изстреля истинско торпедо, което се отби в гредата и влетя в мрежата на домакините.
Момчетата на Зидан продължиха по-добрата игра и в 80-ата минута Бензема изработи страхотна ситуация, която бе вкарана от Лукас.
В края на срещата Виго вкара чрез Лосада почетен гол.