Реал (Мадрид) разкъса Галатасарай на "Бернабеу"

Млад бразилец с хеттрик

4 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Реал (Мадрид) не остави никакъв шанс на турския Галатасарай и го разгроми с 6:0 в двубой от четвъртия кръг на Шампионската лига.
За успеха се разписаха Родриго (4', 7', 90+3'), Рамос (14' - дузпа) и Бензема (45', 81').
С победата "кралския клуб" спечели седмата си точка, с което остава на второто място със 7 спечелени точки и почти сигурно продължава в следващата фаза на надпреварата. Лидер в група "А" е ПСЖ (12 точки), а трети е Клуб Брюж с 2 точки. На последното място се намира Галатасарай с едва 1 пункт.
Днешният двубой започна изцяло под диктовката на мадридчани и до 7-ата минута те вече водеха с 2:0. И двете попадения отбеляза младокът Родриго, който се възползва от две асистенции на Марсело. При първата ситуация той бе намерен в наказателното поле, след което си осигури добра позиция и вкара, а при второто му попадение бразилецът вкара с глава.
Реал продължи да диктува темпото на срещата и в 14-ата минута получи право да изпълни дузпа заради нарушение срещу Тони Кроос. Зад топката застана Серхио Рамос и с паненка вкара за 3:0.
До края на полувремето момчетата на Зидан не намалиха темпото и при страхотна преса в 45-ата минута Родриго отмъкна топка и я подаде към Бензема в наказателното поле, който отблизо не сгреши, правейки 4:0.
През второто полувреме домакините логично намалиха темпото, но въпреки това стигнаха до нови два гола. Те бяха дело на Бензема, който вкара отблизо след пас на Карвахал и Родриго, който се възползва от пас именно на французина.