Реал победи достоен Лудогорец

Реал не пожали Лудогорец насред Мадрид

9 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Българският шампион  Лудогорец приключи първото си участие в груповата фаза на Шампионска лига със загуба след 0:4 от европейския колос Реал Мадрид пред 61 000 зрители на „Сантяго Бернабеу”. Ранен червен картон на Марселиньо, довел до гол от дузпа на Кристиано Роналдо, предреши мача още в самото начало, а Бейл добави още едно попадение в края на първата част. В края Алваро Арбелоа направи резултата класически, а резервата Медран добави четвърто попадение след неприятен рикошет в крака на Анисе.

В 20-ата минута Марселиньо спря топката с ръка пред голлинията на вратата на Лудогорец и бе изгонен с директен червен картон, а съдията назначи дузпа. Роналдо бе точен и откри от бялата точка в полза на Реал - 1:0.

В 38-ата минута след корнер Гарет Бейл скочи най-високо и с глава вкара втория гол във вратата на Лудогорец.

За 3:0 точен беше  Алваро Арбелоа

80-ата минута. Той вкара отблизо и въпреки отчаяната и добра намеса на Владо Стоянов, успя да прати топката зад голлинията.

4:0 за Реал направи Алваро Медран. След рикушет в 88-ата минута топката срещна крака на Анисе и прехвърли Владо Стоянов.

Така Реал продължи с невероятната си победна серия, регистрирайки 19-ата си поредна победа във всички турнири. За Лудогорец остава удоволствието от достойното представяне при дебюта си в най-комерсиалния и силен турнир и спечелените 4 точки в компанията на грандове като Реал и Ливърпул, както и на коравия Базел.