РЕАЛ СПЕЧЕЛИ ТРОФЕЙ

ПОБЕДИ МИЛАН СЛЕД ДУЗПИ

9 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Отборът Реал Мадрид спечели турнира Интернешънъл чемпиънс къп, след като на финала победи Милан след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 0:0. Мачът се игра при голяма горещина в Шанхай. Противно на очакваното Милан взе инициятивата в началото на срещата и създаде няколко положения пред Кейлор Навас. В саредата на полувремето Роналдо се спречка с Андреа Поли. През второто полувреме възпитаниците на Рафа Бенитес подобриха играта си и от своя страна създадоха няколко положения, но без резултат. Така се стигна до изпълнение на 11-метрови наказателни удари. Футболистите на двата отбора изпълниха 22 дузпи. Накрая се наложи да изпълняват двамата вратари Касия и Донарума. Резервният вратар на "кралете" бе точен, а Донарума пропусна и така Реал вдигна трофея.