Резервите на Барса изхвърлиха Интер от ШЛ

Каталунците биха с 2:1 насред Милано, Ансу Фати записа името си в рекордите на турнира

4 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Интер отпадна от Шампионската лига, след като загуби с 1:2 от Барселона на “Сан Сиро”. “Нерадзурите” се нуждаеха от задължителна победа, за да изпреварят Борусия Дортмунд и имаха щастието каталунците да бъдат в Милано без голямата си звезда Лионел Меси. Въпреки всичко Карлес Перес бе дал аванс на каталунците в 23-та минута, а в 44-та Ромелу Лукаку изравни. В края на мача “нерадзурите” натиснаха сериозно, но два гола на Лаутаро Мартинес в заключителните минути бяха отменени заради засади. Така се стигна до 87-та минута, когато резервата Ансу Фати стана най-младият голмайстор в Шампионската лига и изхвърли Интер от Шампионската лига. Така Барселона финишира Група F с актив от 14 точки след 4 победи и 2 равенства. Борусия Дортмунд завърши на втората позиция с 10, след като победи трудно у дома Славия Прага. Интер ще играе напролет в Лига Европа, като събра 7 точки от 6-те си мача. Каталунците пристигнаха без Лионел Меси в Милано, треньорът на тима Ернесто Валверде пусна голяма част от резервните си футболисти, а отделно използва и непривичната за тима схема от 3-5-2. “Нерадзурите” опитаха да се възползват от това и още в петата минута Д’Амброзио стреля над вратата с удар от далечно разстояние. В 19-та минута направилият много грешки тази вечер Самуел Юмтити не се намеси добре при изнасянето на топката, Лаутаро подаде на Лукаку, който продължи към Бираги. Защитникът стреля мощно, но право в тялото на Нето. Малко след това Барселона поведе. В 23-та минута Артуро Видал отклони едно подаване към младока Карлес Перес, който отблизо реализира без проблеми за 1:0. Останаха съмнения за засада на нападателя, но ВАР не сигнализира за нередности на главния рефер и попадението бе засечено. До края на полувремето Интер натисна и в 44-та минута стигна до изравнителен гол. Лаутаро Мартинес овладя топката на границата на наказателното поле и върна назад към Лукаку.Белгиецът стреля мощно, топката се отклони в крака на Юмтити и влезе зад Нето за 1:1. Интер вдигна агресията през второто полувреме в търсенето на задължителна победа. Каталунците пък се бранеха добре и опитваха с контраатаки да смълчат отново трибуните. При една от тях в 58-та минута удар на Гризман бе отразен от Ханданович. След час игра Юмтити отново сгреши почти фатално при изнасянето на топката, Лаутаро пусна в коридор към Лукаку, който изскочи сам срещу Нето. Белгиецът обаче си поведе много силно топката и тя излезе в аут. Малко след това Лаутаро прояви егоизъм, след като се пребори за една спорна топка с Лангле и стреля покрай гредата от границата на наказателното поле. В ситуацията Лукаку бе абсолютно сам на метри от него. Белгиецът също имаше шанс малко след това, но Нето закова в ръцете си топката след негов удар по диагонала. В 74-та минута Мартинес бе намерен сам в наказателното поле на Барса и вкара от воле. Голът обаче бе отменен заради засада. “Нерадзурите” не спряха да атакуват и шест минути по-късно отново вкараха, но отново бе вдигната засада. След опит за удар на Весино последва разбъркване, а Лаутаро вкара отблизо. Засадата обаче бе вдигната на Лукаку, който влияеше на играта.Хаотичният натиск на домакините продължи и в 82-та минута каталунците получиха възможност да решат всичко. В ситуация петима на трима обаче Карлес Перес действа егоистично и стреля в аут от малък ъгъл. Все пак в 87-та минута Ансу Фати все пак смълча трибуните. Талантът стреля с клинична точност от границата на наказателното поле и с помощта на страничната греда направи 2:1. Така Фати стана най-младият футболист с гол в Шампионската лига - 17 години и 40 дни.