Резервите на Барса разочароваха срещу Селта

Каталунците отстъпиха с 0:2

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Барселона загуби гостуването си на Селта с 0:2 в двубой от 36-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Мунисипал Балаидос".
Футоблистите на треньора Ернесто Валверде, много от които рядко попадат сред титулярите, контролираха случващото се на терена, но трудно стигаха до опасности пред вратата на Рубен Бланко и първото полувреме завърши без голове.
През втората част домакините поведоха в резултата, благодарение на Максимилиано Гомес (67'), а Яго Аспас (88') оформи крайния резултат, след като бе точен от дузпа.
Така резервите на Барса не успяха да впечатлят, а Селта взе 3 ценни точки в бягството си от зоната на изпадащите. Тимът от Виго се намира на 14-ото място с 40 пункта.
Домакините демонстрираха уважение и преди началото на срещата направиха шампионски шпалир на каталунците.
Двата тима започнаха двубоя в доста бавно темпо, в което Валверде бе принуден да замени Усман Дембеле още в 6-ата минута. Французинът получи неприятен удар в бедрото и бе заменен от Алекс Коладо.
В следващите минути, макар и леко мудно, Барса диктуваше случващото се на терена с дълги, къси и двойни подавания. Това затрдуни домакините и те трудно успяваха пресекат топката.
В 20-ата минута Карлес Аленя се възползва от пространството пред себе си и отправи изстрел от около от 20 метра. Ударът му обаче беше доста неточен и топката не намери рамките на вратата.
В 41-ата минута Муса Уаге получи страхотно подаване в наказателното поле и пропусна златна възможност. Диагоналният му изстрел по земя обаче бе париран от Томас Вермален. Така първото полувреме завърши без голове.
През втората част случващото се на терена не се промени. В 51-ата минута Нестор Араухо успя да прати топката във вратата. Голът му обаче беше отменен след доста продължителна консултация на съдията Хосе Санчес със системата ВАР. Ситуацията бе доста тънка.
В 65-ата минута Максимилиано Гомес Гонсалес получи добро центриране отляво. Необезпокояван, футболистът насочи топката с глава към средата на вратата. Яспер Силесен обаче бе на мястото си и улови.
В 67-ата минута Максимилиано Гомес посрещна перфектно центриране от Риад Будебу дълбоко в наказателното поле. Футболистът отправи точен шут и прати топката в долния десен ъгъл.
В края на срещата домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Муса Уаг игра с ръка в наказателното поле. Съдията Санчес се консултира с ВАР и посочи бялата точка, а Яго Аспас бе безмилостен и оформи крайния резултат.