Рома надви СПАЛ с 3:1

"Вълците" от Рим изместиха Каляри поне временно от четвъртата позиция

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Рома обърна у дома опашкаря СПАЛ с 3:1 в мач от 16-я кръг на италианската Серия „А“ и се изкачи на четвъртата позиция във временното класиране.
Андреа Петаня (44-дузпа) вкара първия гол в мача и даде преднина на гостите малко преди почивката. Лоренцо Пелегрини (53) обаче възстанови равенството скоро след началото на втората част след пас на Коларов, а Диего Пероти (66-дузпа) направи обрата пълен. В края на срещата арменският национал Хенрих Мхитарян (83) оформи крайния резултат след асистенция на Флоренци.
След успеха си „вълците“ от Рим събраха 32 точки и задминаха с 3 на четвъртата Каляри, който утре приема Лацио. СПАЛ е последен с едва 9 точки.