Рома победи ЦСКА (Москва)  с 3:0

Кървав инцидент в Рим и летящ Джеко на "Олимпико"

Рома удари с 3:0 ЦСКА (Москва) в среща от Шампионската лига. Звездата на "вълците" Един Джеко мушна две попадения и подаде за третото, дело на Дженгиз Юндер, с което футболистите на Еузебио Ди Франческо събират актив от шест точки след три изиграни кръга. Това означава, че поне към момента московските армейци остават извън "златните" места в тази група, в която са още Реал Мадрид и Виктория Пилзен.
Двубоят в Италия предложи интересен футбол от самото начало. Интересно бе и по римските улици преди мача, макар да не става дума за приятни емоции. В часовете преди първия съдийски сигнал руски фенове претовариха един от ескалаторите в римското метро, което доведе до инцидент, коствал крака на един от гостуващата агитка. В резултат на това италианската полиция затвори метростанцията, на която стана кървавия епизод.
Първата опасност дойде пред вратата на домакините. Централният нападател на ЦСКА (Москва) Федор Чалов стреля опасно, но Робин Олсен отби майсторски с една ръка. Отговорът на римляните дойде след подарък от страна на руския вратар Иля Помазун, който изчисти по левашки начин топката в краката на Лоренцо Пелегрини. Халфът на "вълците" веднага пробва да прехвърли стража, но не успя да уцели рамката. В 15-ата минута Никола Влашич принуди Олсен да прави ново добро спасяване с шут от далеч. Последваха две опасности пред армейската врата. Първо турската звезда Дженгиз Юндер си гласи дълго време топката за изстрел, за да я прати над целта, а след това капитанът Даниеле Де Роси бе близо до откриване на резултата, но Помазун успя да отбие под гредата.
В 30-ата минута обаче грешка нямаше. Продължителна комбинация на "джалоросите" бе завършена отблизо от голмайстора Един Джеко. Нападателят на домакините получи пас на празна врата от Пелегрини и без никакви проблеми вдигна на крака трибуните на "Олимпико" - 1:0 за Рома. В 41-ата минута Влашич прати "бомба" към вратата на "вълците", но Олсен отново не допусна да бъде изненадан. След 120 секунди обаче Джеко отново наказа руснаците. Стефан Ел Шаарауи намери реализатора на Рома отдясно и последният порази далечния ъгъл с красив изстрел - 2:0 за италианския състав. Вторите 45 минути започнаха със свистящ шут на Алесандро Флоренци, който обаче се размина на сантиметри със страхотен гол! В 50-ата минута Джеко се отчете и с асистенция. Таранът на римляните свали топката с глава към Дженгиз Юндер, който матира Помазун с левия си крак - 3:0!