Рома победи Милан с 2:1

„Вълците“ пречупиха „росонерите“ на „Олимпико“

4 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Рома победи у дома Милан с 2:1 в един от най-любопитните сблъсъци от деветия кръг на италианската Серия „А“.
„Вълците“ поведоха с попадение на голмайстора си Един Джеко (38) и удържаха аванса си до края на първата част.
След почивката Тео Ернандес (55) успя да изравни след асистенция на Калабрия, но радостта на „росонерите“ бе твърде кратка. Николо Дзаниоло (58) бързо върна преднината на домакините, които до края на мача не я изпуснаха и се поздравиха с трите точки.
С този успех Рома събра 16 точки и изпревари Каляри на петата позиция, доближавайки се на точка от четвъртия Наполи. Милан продължава да разочарова и е 12-и с 10 точки.