Рома победи Порто с 2:1

"Вълците" надвиха "драконите" във Вечния град

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Рома победи Порто на “Олимпико” с 2:1 в първи мач от осминафиналите на Шампионската лига, но “вълците” трябва да съжаляват, че не постигнаха чиста победа. Новият любимец на феновете Николо Дзаниоло вкара и двата гола за тима си в рамките на 6 минути, между 70-та и 76-та, но малко след това резервата Адриан Лопес (79) остави шансовете на португалците за реванша. Първото полувреме бе доста нервно и като цяло играта и на двата отбора не се получаваше. Имаше доста провокации по терена и някои по-тънки нарушения. В 19-та минута Рома имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Пепе, но главният рефер не реагира. Най-доброто положение бе в 37-та минута, когато Федерико Фацио пусна хубав пас към Един Джеко, а босненецът направи страхотни неща в наказателното поле на Порто. Нападателят си спря технично топката, елиминира защитник и отправи мощен удар, но за негово съжаление в гредата. В началото на второто полувреме Браян Кристанте стреля от далечно разстояние, но Икер Касият спаси хладнокръвно. Най-чистото положение за гостите бе в 57-та минута, когато Данило Перейра стреля опасно с глава след центриране от ъглов удар, но топката мина над вратата. В 66-та минута Лоренцо Пелегрини  също опита късмета си с прекрасно насочен удар, но 37-годишният Касияс отново “залепи” топката в ръцете си. Така се стигна до 70-та минута, когато след центриране от лявото крило Джеко чукна топката към Николо Дзаниоло, а младокът с удар по диагонала направи 1:0. Това обаче не бе всичко. 19-годишният талант се разписа за втори път минути по-късно. В 76-та Джеко напредна към наказателното поле и отправи топовен удар от около 25 метра. Топката се отклони в страничната греда, а Дзаниоло на празна врата успя да направи аванса на “вълците” солиден. Радостта на домакините обаче не бе дълга, тъй като само три минути по-късно Адриан Лопес намали. Испанецът бе изведен сам срещу Миранте и чукна топката покрай него за 1:2. Малко след това капитанът на гостите Ерера отправи много хубав фалцов удар от границата на наказателното поле, а топката облиза страничната греда. В добавеното 5-минутно продължение Рома можеше да вкара трети гол, но Александър Коларов действа егоистично и стреля от малък ъгъл силно в тялото на Касияс.