Рома победи Торино с 1:0

Един Джеко герой за "вълците", Хавиер Пасторе и Джъстин Клуйверт дебютираха за тях

Рома спечели минимално с 1:0 при визитата си на Торино в среща от първия кръг на италианската Серия „А“. Аржентинецът Хавиер Пасторе дебютира като титуляр за гостите  в елита на Италия след трансфера си от ПСЖ, а Един Джеко (89) подсигури победата им.
В 18-ата минута Александър Коларов уцели греда за гостите с удар от малък ъгъл отляво. Две минути след това пропуск от близка дистанция направи и Един Джеко. В 26-ата минута треньорът на домакините Валтер Мадзари извърши принудителна смяна, след като ветеранът Лоренцо Де Силвестри получи травма след сблъсък с футболист на Рома и бе сменен от Ола Аина.
В 39-ата минута Томас Ринкон от Торино уцели напречната греда на вратата на Робин Олсен с техничен удар около границата на наказателното поле. В последните секунди на първата част Алесандро Флоренци бе близо до гола, но шутът му бе блокиран.
Две минути след почивката новият вратар на гостите Робин Олсен се намеси лошо след изстрел на Андреа Белоти и като по чудо топката не се озова във вратата на шведа. Минута след това Яго Фалке прати топката в мрежата зад Олсен, но след намесата на системата за видеоповторение голът бе отменен заради засада.
В 80-ата минута Един Джеко уцели лявата греда след техничен удар с глава. Секунди по-късно пък Олсен направи решаващо спасяване след шут на Белоти. Фалке направи опит за добавка и падна на земята, а домакините претендираха за дузпа, каквато не получиха. Треньорът на „биковете“ Валтер Мадзари пък бе изгонен за невъздържано поведение. След това Сириги спаси удар с глава на резервата Джъстин Клуйверт. Синът на Патрик Клуйверт дебютира в Серия след трансфера си от Аякс. В 89-ата минута Един Джеко донесе трите точки за „вълците“.