Рома спечели битката, но Лацио взе войната

Орлите на финал за Купата на Италия след силно представяне на реванша

ома се наложи над Лацио с 3:2 в мач-реванш от полуфиналите на турнира за Купата на Италия. Все пак "орлите" продължават в следващата фаза, благодарение на успеха си с 2:0 от първата среща. Иначе днес "вълците" очаквано бяха по-активни и създадоха повече положения, но на два пъти се оказаха в ролята на догонващи.В 37-ата минута Сергей Милинкович-Савич откри резултата в полза на Лацио. Имобиле бе изпуснат от защитата на Рома и без да се забави - стреля, вратарят Алисон изби, но топката попадна право у Сергей Милинкович-Савич, който при добавката бе точен.В 43-ата минута Стефан Ел Шаарауи изравни, като вина за този гол има Стефан де Фрай, който не изчисти добре топката и предостави отлична възможност за голмайстора на Рома да се разпише - 1:1. В 56-ата минута Чиро Имобиле реализира второто попадение за символичните гости, след като се измъкна от отбраната в червено и преодоля стража за 1:2.В 66-ата Мохамед Салах бе точен за 2:2. След удар в гредата на Ел Шаарауи, египетският нападател не сгреши при добавката. Отново Салах бе точен, като това бе пореден гол в мача - след успешна добавка. До края на мача до нов гол така и не се стигна и в крайна сметка победата за Рома не бе никак сладка.