Русия победи Турция с 2:0

Тимът на Черчесов надделя с 2:0 и дръпна в класирането

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Русия победи Турция с 2:0 като домакин в мач от група 2 на дивизия "В" от Лигата на нациите. "Сборная" надделя с попадения на Роман Нойщандер и Денис Черишев.
В седмицата, в която руският футбол бе разкъсан покрай скандалните прояви на побойниците Павел Мамаев и Александър Кокорин, техните съотборници показаха много силна игра и залужено стигнаха до успех срещу Турция. С трите точки Русия дръпна сериозно на върха в групата със 7 точки от три мача. Съседите ни са с 3 на второто място, а на дъното е Швеция с 1.
През първото полувреме играта бе по-скучна, но все пак зрителите видяха гол. Той падна в 20-ата минута. След изпълнение на корнер Дзикия стреляот въздуха, топката удари страничната греда и се върна към терена. Кълбото обаче се срещна с крака на Нойщандер, а играчът без дори да реагира записа името си сред голмайсторите и изведе своя тим напред.
През втората част играта се отвори, а Русия на няколко пъти можеше да вкара втори гол. Той все пак дойде в 78-ата минута, когато Черишев получи пас в наказателното поле от Головин и с хубав удар оформи крайното 2:0.