Русия разби Саудитска Арабия с 5:0

Сборная разнебити "зелените соколи" на стадион "Лужники" в първия мач от шампионата на планетата

Русия размаза Саудитска Арабия с 5:0 в първия мач от група "А" на откриването на световното първенство по футбол.
Домакините започнаха с вихрени атаки към противниковата врата и след пропуски на Дзагоев и Семедов се стигна до 12-ата минута, в която Юри Газинский вкара първия гол на Световното. Дзагоев центрира от корнер, топката бе изчистена и отново центрирана, този път от Александър Головин, а халфът на Краснодар Газинский се разписа с глава за 1:0. Три минути след това Марио Фернандес отново осъществи пробив по крилото, след което центрира по земя за някой измежду Дзагоев и Смолов. Вторият все пак насочи топката към вратата, а след лек рикошет кълбото затрудни максимално Ал Муаюф, който спаси.
В 24-ата минута Алан Дзагоев от домакините стъпи накриво и се контузи, като бе заменен прунудително от Денис Черишев. В 35-ата минута руснаците поискаха дузпа след падане на Головин, който потърси съприкосновение с Осама Хаусауи, но съдията Питаня категорично посочи с жестове играта да продължи. Две минути преди почивката Головин проби в наказателното поле и след груба грешка в отбраната на саудитите Денис Черишев финитира двама съперници, след което с мощен щут прати топката във вратата за 2:0