Саутхемптън победи Суонзи с 1:0

"Светците" почти се спасиха, "лебедите" се надяват на помощ от съдбата

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Саутхемптън спечели с 1:0 при визитата си на прекия конкурент в битката за оцеляване Суонзи в отложен мач от 31-ия кръг на английската Висша лига. Така "светците" записаха изключително важен успех по пътя към спасението, а след него предпоследният Уест Бромич окончателно изпадна в Чемпиъншип след осемгодишен престой в елита.
През първата част и двата тима имаха своите шансове, но гостите бяха по-активни и два големи пропуска пред вратата на Лукаш Фабиански направи Чарли Остин.След почивката в 72-ата минута Остин засече центриране от корнер и шутира мощно, защитник блокира удара му, но Маноло Габиадини от близка дистанция вкара победния гол за "светците". До края на мача "лебедите" не успяха да отвърнат на удара и само невероятен късмет би запазил елитния им статут.С тази победа Саутхемптън събра 36 точки и се изкачи до 16-о място, като на практика се спаси от изпадане. Суонзи остава в опасната зона с 33 точки и ще се надява Хъдърсфийлд да загуби двата си оставащи мача с Челси и Арсенал. В същото време "лебедите" трябва задължително да победят Сток Сити в последния кръг, за да имат надежда за оставане във Висшата лига.