Селта и Реал Сосиедад ще решават всичко на реванша

Реваншът е след месец

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Селта и Реал Сосиедад завъртяха 1:1 в първи двубой от 1/16-финалите за Купата на краля. Яго Аспас даде аванс на домакините от Виго в 58-ата минута. В 89-ата Хуанми изравни и даде по-големи шансове на “чури урдин” за класиране напред. Реваншът е след месец.
Домакините играха по-силно през първото полувреме, но на два пъти имаха малшанса да уцелят греди. В 16-ата минута Пионе Систо тресна напречната греда след пряк свободен удар. Четвърт час по-късно Андрю Юлсея насочи топката в близката греда след подаване от Яго Аспас при скоростна акция на “небесносините”. В 38-ата Микел Оярсабал шутира от външната страна на мрежата.
В 55-ата момчетата на Антонио Мохамед на два пъти поискаха дузпа, но съдията не уважи претенциите им (б.а. в турнира няма ВАР). Три минути по-късно Яго Аспас откри резултата. След изпълнение на корнер Араухо продължи топката от първа към втора греда, където испанският национал реализира от непосредствена близост - 1:0. В 67-ата Херонимо Руи се намеси след опасно центрира на Брайс Мендес. В 84-ата Хуанми се пребори с тяло в наказателното поле и опита удар с гръб към вратата - стражът Рубен Бланко беше избрал точната позиция и изби.
В 89-ата гостите от Сан Себастиан стигнаха до изравняване. Хуанми насочи по земя към далечния ъгъл от около 13 метра, а вратарят Бланко не успя да плонжира - 1:1. В 91-ата Хуанми прати топката в мрежата за втори път, но след явна засада.