Септември победи Дунав с 2:1

„Драконите“ с пети пореден мач без успех, завършиха с намален състав

Септември обърна Дунав за домакинския успех с 2:1 в мач от 19 кръг. Така столичният тим записа първа победа за декември и прекъсна серията си от два поредни мача без успех, но пък записа четвърти последователен двубой у дома без поражение (три победи и едно равенство). „Драконите“ пък записаха пети пореден мач без успех (четири поражения и едно реми).
Дунав откри резултата при първата голова опасност в мача. В 16-ата минута Борислав Балджийски стреля на около метър пред дъгата на наказателното поле и прати топката точно в горния десен ъгъл на вратата на Янко Георгиев. До края на полувреме домакините имаха две възможности да изравнят, но след центриранията на Борис Галчев Стилиян Николов и Асен Чандъров не успяха да уцелят вратата на гостите.
Септември стигна до изравнително попадение пет минути след подновяването на играта. Николов се разписа с глава след центриране на Галчев от корнер. Малко по-късно Красимир Станоев стеля неточно отдалеч към вратата на Септември. 20 минути преди края Дунав искаше дузпа, но претенциите на „драконите“ бяха отхвърлени от съдията Радослав Гидженов.
Само две минути по-късно Септември стигна до втори гол. Асен Чандъров изведе Крис Гади в чиста позиция и френското крило на столичани стреля точно през краката на стража Станислав Антонов. В 78-ата минута Георги Русев опита диагонален удар към вратата на Дунав, но топката мина встрани. В 83-ата минута гостите оставаха с човек по-малко. Божидар Васев получи втори жълт картон заради грубо нарушение срещу Георги Русев близо до тъчлинията.
Пет минути преди края Иван Стоянов от Септември проби в наказателното поле, но беше пресрещнат от Антонов, който не му позволи да подаде към двамата играчи на домакините в пеналта на Дунав. Само две минути след това Антонов спаси опасен удар на Гади и предотврати трети гол във вратата си. В добавеното време Балджийски беше на път да изравни резултата, но ударът му от дъгата на наказателното поле беше спасен от Янко Георгиев.
С този успех Септември събра актив от 14 точки, но остава на предпоследното 13-о място. Дунав е 12-и и вече има само един пункт преднина пред тима от столичния квартал Красна поляна.